Настільні ігри для дітей: як поєднати приємне з корисним  
У процесі гри діти активно вивчають навколишній світ, навчаються новим навичкам, фантазують та перевіряють логіку. І чим старша стає дитина, тим складніші та цікавіші іграшки мають бути в неї в арсеналі.
Якщо малюкам до 3 років достатньо кубиків або пірамідок, то старшим діткам можна купити захоплюючі настільні ігри. Сьогодні вони представлені у широкому асортименті та маркуються залежно від віку дітей.
Звичайно, такі ігри повинні не тільки розважати, а й навчати чогось нового. Сьогодні ми визначимо користь настільних ігор та їх вплив на дітей.
Настільні ігри як розвиваюча іграшка для дитини
Настільні ігри зазвичай ретельно продумані, у них є сюжети та послідовність. Це означає, що дитині не просто цікаво грати з друзями.

Користь таких іграшок полягає ще й у розвитку дрібної моторики, логічного мислення, усидливості тощо.

 

Давайте розберемо докладніше всі переваги настільних ігор:
1. Розвиток комунікативних навичок. Настільні ігри зазвичай грають компанією. Так, деякі розраховані на одного гравця, однак навіть є опція грати з друзями. Таким чином дитина вчиться взаємодіяти з іншими, домовлятися, надавати допомогу та розраховувати на підтримку.
2. Планування дій уперед. Щоб виграти, у настільні ігри не можна грати спонтанно та непродумано. І дитині доведеться навчитися прораховувати свої ходи, вибудовувати стратегію для перемоги.
3. Вміння приймати свої помилки та програші. У настільних іграх є як переможці, і програвші. І з цим доведеться змиритися. Так, спочатку дитина може засмучуватися. Однак згодом він зрозуміє, що будь-який програш – це можливість навчитися на своїх помилках, щоб стати ще кращим.
4. Пізнання навколишнього світу та робота з новою інформацією. Це чим корисні всі настілки. Багато сюжетних перегукуються з нашим реальним життям. У таких іграх дитина вчиться обмінюватися валютою та ресурсами і навіть будувати кар'єру. Є також настільні ігри знання певних фактів і явищ. Ви можете знайти сюжети на тему історії, математики, фізики, хімії, географії та ін. Таким чином вдається поєднувати ігрову та пізнавальну діяльність.
 

Як вибрати настільну гру та як її використовувати для розвиваючої мети? 
Сьогодні настільні ігри для дітей представлені у широкому асортименті. Звичайно, одна гра не зможе розвивати всі навички. Так що краще мати в арсеналі кілька цікавих сюжетів, з якими час від часу дитина гратиме.
Щоб грати в настільну гру, важливо враховувати, розвитку яких навичок вона сприяє:

  •  математичні здібності: від Геометрики до, наприклад, Монополії або Колонізаторів Junior;
  •  покращення словникового запасу: Аліас, Зверобукви тощо;
  •  логічне, просторове мислення та уважність: професор Евріка, Ticket to Ride тощо.

Настільні ігри можуть стати корисним інструментом у розвитку не лише дрібної моторики, а й логіки, просторового та креативного мислення. Головне підібрати варіант, який точно сподобається вашій дитині та відповідатиме її віку.

Автор: Карпенко Богдан