Найкращий вік для розвиваючих іграшок

Розвитком малюка потрібно починати займатися з перших днів його життя. У цей період йому потрібно не тільки здорове харчування і правильний догляд, а й емоційне спілкування з дорослими. Малюкові до трьох місяців не потрібно багато іграшок, тим більше серйозних і великих. Досить таких, які будуть залучати і утримувати його увагу: механічна карусель (мобіль) кольорові повітряні кульки, гойдається при будь-якому русі повітря. Показ карток із зображенням людей, тварин, овочів, фруктів і інших предметів стимулює розвиток у дитини різних відділів головного мозку і фотографічну пам'ять.

Після тримісячного віку, коли дитина вже фокусує погляд, концентрує увагу, може схопити і утримати в дитячій рученята маленькі іграшки, рекомендується використовувати яскраві, простої форми брязкальця, іграшки-пищалки, килимки, що складаються з шурхотить, дзвінкий і світяться елементів. Тут буде розвиватися ігрове дію з предметами. Перші іграшки допомагають розвивати у дитини органи чуття. Він дивиться на них, чіпає, мне, тягне в рот, трясе, стукає ними, тобто досліджує і пізнає предмети.

Дітям від шести місяців вже можна запропонувати навчальні іграшки, які спонукають повзати, спрямовані на розвиток дрібної моторики, тактильних відчуттів, зорових і слухових рефлексів, колірного сприйняття, координації рухів:

  • набір силіконових яскравих кубиків, на сторонах якого намальовані цифри, тварини, візерунки. Вони легко стискаються і пищать, їх можна гризти в період прорізування зубів;
  • потішна пірамідка з пластмасовими кільцями і веселими мордочками;
  • ігровий набір Зоряні кульки & raquo; з вогниками, пищалкой, м'якими голками-прорізувачі, які можна жувати;
  • розвиваюча книжка з різними предметами і тваринами. Об'ємні детальки в цій книжці можна чіпати, відкривати-закривати, натискати на пискавку, шарудіти сторінками і навіть гризти;
  • музичний щеня це маленьке піаніно & nbsp; з трьох клавіш у вигляді собачки, яке оснащено звуковими і світловими ефектами.

Ближче до року, в період освоєння ходіння, малюкові необхідні іграшки, які будуть його підштовхувати ходити. У цьому можуть допомогти іграшки-толкалкі. Дитина може за них триматися, штовхати попереду себе і при цьому стояти на ніжках, хоч і не зовсім твердо. Або сидячи зверху на іграшці з колесами, відштовхуватися ногами від підлоги і їхати.
 

Развивающий куб

Після року можна запропонувати дитині пальчикові фарби, пластилін, розвиваючі не тільки дрібну моторику, а й уяву. Іграшка-шнурівка вчить потрапляти шнурками в дірочки і зав'язувати їх, що розвиває посидючість і вправність. В іграшці Будиночок з ключиками потрібно до кожної дверцятах підібрати свій ключ, що розвиває дрібну моторіку.Многофункціональний ігровий набір Заміський будинок має багато різних елементів предмети меблів, фігурки людей і тварин, які дають можливість грати в рольові ігри і придумувати кожен раз нові сюжети. Миготливі вогники і приємні мелодії ще більше захоплюють дітей в ігровий процес.

Різний рівень складності головоломок, конструкторів, пазлів і інших іграшок спрямовані на розвиток у дітей логіки і мислення, допомагають їм відкрити нові можливості. Моделювання, малювання, ліплення ці ігрові набори спрямовані на розвиток дитячої творчості, розвиваючі не тільки дрібну моторику, а й художні навички, уяву, почуття смаку та естетики, акуратність, що дуже стане в нагоді в подальшому житті.

Ні в якому разі не можна забувати про музичні інструменти. Бубни, барабани, дудки, балалайки, гітари, піаніно все це допомагає виявити у дітей творчі задатки, розвинути музичний слух, почуття ритму, долучитися до музичної культури з самого раннього дитинства.

Всі батьки повинні розуміти, що для гармонійного і повноцінного розвитку їх дитини, потрібно правильно підбирати ігрові освітні комплекти, враховуючи вік і інтереси малюка, а так само складність гри.