Ляльки з'явилися величезну кількість років тому. Вони виконували різні функції протягом століть, серед яких ігрові, релігійні та ін.

Як предмет для організації гри їх почали використовувати у доісторичні часи. Лялька є подобою людини, яка може виконуватися з різноманітних матеріалів. Зараз можна придбати досить реалістичні моделі або щось абстрактніше. Цікаво, що іграшки виконують ще й певну роль розвитку дітей, впливають на становлення людини як особистості. Тому важливо використовувати ретельно підібрані ляльки.

Значення розвитку
Іграшки допомагають дітям розвиватися у різноманітних галузях. Якщо відмовитися від ляльки, існує можливість того, що розвиток дитини загальмується, тому що вона виконує особливі функції в дитячій психіці, впливає на розвиток.

Однією з основних функцій можна назвати виховання моральності та почуттів людини. У дитячій грі лялька стає подібна людині. Якщо малюк не має товаришів для гри, їх замінює лялька. Вона може стати практично ідеальним товаришем, тому що не запам'ятовує нічого поганого, постійно знаходиться поблизу. З нею можна робити практично все, що завгодно, ніхто не засудить.

У процесі гри малюки нерідко проектують переживання, що у них всередині. Це може позначатися на програванні у різноманітних ситуаціях. Для цього використовуються прості або ляльки, що говорять.

Також діти наслідують під час гри дії дорослих людей. Наприклад, вони можуть купати ляльку, імітувати годівлю тощо. Нерідко іграшкам приписуються якості, якими дитина хоче навчитися, але поки що не має їх.

Як впливає форма та матеріал ляльки на розвиток психіки дитини? 
Важливо розібратися в деталях, тому що ляльки з одягом та аксесуарами можуть впливати на дитину інакше, ніж інші їх різновиди. Правильні пропорції впливають формування у дитини адекватного ставлення до тіла, що позитивно впливає фізичне і психічне здоров'я.

Для дівчаток можуть використовуватися ляльки пупси, які розвивають материнський інстинкт із самого дитинства.

Важливою є текстура матеріалу, що було доведено спеціальними дослідженнями.

Діти мають різне відношення до іграшок, які виготовлені з різного матеріалу. Наприклад, м'які новинки чи класичні моделі ляльок викликають позитивні емоції, сприяють появі бажання грати. Якщо це шорсткі іграшки, то багатьом гра не дуже подобається.

Також важливо придбати для ляльок різноманітні аксесуари для зачісок, одягу чи інтерєру з різних матеріалів, щоб гра була цікавішою та різноманітнішою 

Автор: Карпенко Богдан