Чи можна дітям користуватися косметикою?   

Діти щодня неусвідомлено копіюють зразки поведінки та звички близьких та дорослих. Підростаючи вони розуміють, що вони є хлопчиком чи дівчинкою і, відповідно, асоціюють себе з кимось із батьків.

Кожна малеча хоче бути схожою на маму, часто намагається їй наслідувати. І одного разу настає момент, коли донечка починає брати мамину косметику і пробує себе в ролі візажиста.

 На жаль, це не завжди вдало та беспечно, адже доросла косметика є не найкращим вибором для ніжної дитячої шкіри. Занадто часто такі експерименти обертаються виявом алергічних реакцій та безлічі дитячиих сліз

     Забороняти брати мамину помаду чи туш – не вихід, адже заборонений плід зажди солодкий. Підростаючи та спостерігаючи за суспільством, найблищими друзями чи блогерами, дівчинка все одно цікавитиметься косметикою.

Звичайно, кожен з батьків сам приймає рішення у цьому питанні, але психологи рекомендують уникати суворих заборон та засудженнь.

     Намагайтеся більше розмовляти з малечою, дізнавайтеся про її думку та бажання і пояснюйте своє ставлення до цієї теми.

Добре, що на сьогоднішній день існує спеціальна косметика для дівчаток, яка не зашкодить дитині.

 Маючи власну косметичку зі своїми б'юті-засобами, дитина вже навряд чи потягнеться за маминою косметикою.  

 

З якого віку дівчаткам можна використовувати косметику? 

Косметологи рекомендують використовувати дорослу косметику не раніше 15-16 років. До цього віку можливе застосування дитячої косметики.

Починаючи з 3 років, вже можна застосовувати дитячі косметичні засоби. При цьому обов'язково потрібно звертати увагу на рекомендації виробника щодо того,

з якого віку допустиме застосування кожного конкретного засобу.

Дитяча косметика ділиться на групи виходячи з допустимого віку для застосування:

 •  від 3-ох років;
 •  від 4-ох років;
 •  від 5 років;
 •  від 6 років;
 •  від 7 років;
 •  від 8 років;
 •  від 9 років;
 •  від 10 років.

Чим старший допустимий вік, тим ширший ассортимент дитячої декоративної косметики .

 

Як знайомити дитину із косметикою?

Для жінок застосування косметичних засобів є особливим видом мистецтва. Якщо у дівчинки виникає бажання фарбуватися, відповідно настав час із нею про це поговорити.

Це чудова можливість зміцнити ваші довірчі стосунки та сформувати правильне сприйняття своєї зовнішності.

На початкових етапах знайомства дівчинки з косметикою, наголосіть не на макіяжі, а на догляді.

     Розкажіть, що краса починається з турботи і лише потім підкреслюється декоративною косметикою. Занадто часте та надмірне використання косметичних засобів може прищепити викривлене ставлення до своєї зовнішності. На тлі цього у дівчинки можуть розвиватись різні комплекси. Тому важливо пояснювати, що робити макіяж потрібно не завжди, а у певних ситуаціях.

Краще, якщо про тонкощі макіяжу дівчинці розповість мама, а не соцмережі чи YouTube. Це допоможе надалі уникнути ситуацій з безглуздим та недоречним макіяжем вашої донечки .

     Важливо підтримувати та спрямовувати маленьку леді у цьому питанні. Підбирайте дитячу косметику разом, адже ви враховуєте інтереси своєї дитини. Звичайно, маленькі чада не дивляться на склад, їм важливо, щоб було гарно та блищало. Але ви можете пропонувати свої варіанти і пояснювати, чому вони кращі. Таким чином, дівчинка буде вчитися підходити до питання вибору усвідомлено та виважено.

 

Як вибрати дитячу косметику? 

 

Незважаючи на те, що ця косметика розрахована для дітей, до її підбору все ж таки необхідно підійти серйозно та відповідально.

До найважливіших критеріїв, на які необхідно звернути увагу при виборі, слід зарахувати:

1. Рекомендований вік для застосування.

Чим молодші діти, тим більше вони схильні до прояву різних алергічних реакцій і тим безпечнішими повинні бути засоби, які вони застосовують.

2. Вміст ароматних речовин.

У складі повинно бути ароматичних компонентів. Це стосується не лише синтетичних, а й натуральних складових. Іноді навіть природні ароматизатори можуть зашкодити здоров'ю дитини.

Деякі ефірні олії не корисні навіть для дорослих, а ніжній дитячій шкірі вони здатні завдати серйозної шкоди, т.к. можуть провокувати подразнення, запалення та алергічні реакції.

3. Барвники.

Їхня наявність не завжди є поганою ознакою. Важливо, щоб барвники були натуральними, легко змивалися водою та не залишали на шкірі сліду. Така косметика буде не шкідливою.

4. Запах.

Він не повинен бути різким і нестерпним. У складі не повинно бути ніяких штучних ароматів.

5. Сертифікати якості.

Якщо продукт має  підтверджуючі документи, це говорить про те, що його перевіряли в лабораторії і він пройшов тестування. Це важливе підтвердження якості та запорука вашого спокою щодо безпеки її використання.

 

 

Якою буває косметика для дівчаток?

Серед великої кількості різноманітних косметичних засобів для дітей легко заплутатися. Щоб цього не сталося, розглянемо варіанти.

Тож косметика для дітей буває:

 • ⇒ Доглядова – використовується для турботи про тіло, обличчя, волосся дитини;
 • ⇒ Декоративна - дозволяє зробити макіяж та манікюр.

Дитячі декоративні косметичні засоби відрізняються від дорослих, головним чином, складом та текстурою.

Найпопулярнішими з них є:

Дитячий бальзам для губ – захищає губи від пересихання і, водночас, гарно блищить.

Дитяча палетка тіней — допоможе дитині експериментувати з різними образами.

Лак для нігтів – допомагає зробити стильний манікюр, легко змивається водою та мотивує дівчинку доглядати за руками.

 

Залежно від потреб можна вибрати готовий набір косметики для дітей чи будь-які засоби окремо.

Набір дитячої косметики у валізці — це досить практично, адже тоді не доведеться підбирати окремі засоби, щоби щоразу поповнити арсенал маленької леді.

Набори мають різне наповнення. Вони можуть містити тільки б'юті-продукти або ж до їх складу може входити ще й косметичка або валізка, де косметика буде зручно зберігатися.

 

На нашому сайті представлений асортимент більш ніж зі 100 найменувань якісної та безпечної косметики. Ви легко підберете найкраще рішення для вашої принцеси, визначивши ціновий діапазон та вік дитини у параметрах фільтра.

     Важливо відзначити, що в LivToys вся продукція має сертифікати якості та 100% оригінальна. Це гарантія безпеки їх застосування. Наприклад, дитяча косметика іспанського виробника Martinelia є абсолютно гіпоалергенною і ви можете бути  спокійні купуючи та даруючи її дитині.

Поява своєї власної косметики є важливою та радісною подією для кожної дівчинки.

Крім того, це сприяє:

 • розвитку творчих здібностей,
 • формуванню смаку та стилю,
 • мотивує дитину стежити за своєю зовнішністю та доглядати за собою.

Кожна малеча буде неймовірно рада такому подарунку. 😍

 Автор: Левочко Людмила