Як вибрати конструктор і його користь для розвитку дитини 

Однією з найпопулярніших іграшок, призначених для розваги і одночасно з тим для розвитку малюка є конструктори. Вони цікаві діткам будь-якого віку, деякі виробники випускають конструктори для малюків до 1 року. Яскраві великі деталі, які складаються в окрему фігурку не можуть не привертати увагу.

 Давайте дізнаємося, яку користь дарує дитячий конструктор, на які види він ділиться і як підібрати для своєї дитини найкращу і найцікавішу іграшку?

Користь дитячого конструктора для раннього розвитку дитини

Конструктор, якщо правильно його вибрати, може замінити малюкові безліч різних іграшок: будиночки, машинки, ляльки і т.д. При цьому сам процес конструювання позитивно впливає відразу на кілька аспектів гармонійного розвитку малюка:

  • Дрібна моторика. Для створення фігурок необхідно добре вміти тримати та захоплювати деталі конструктора, спритно переміщати їх та встановлювати на потрібне місце.
  • Мова. Всі сучасні фахівці сходяться на думці, що розвиток мови часто проявляється як наслідок розвитку дрібної моторики.
  • Логіка. З конструктора можна створити не просто хаотичну фігурку, а саме те, що зображено на коробці. Для цього малюкові потрібно навчитися правильно відокремлювати деталі, застосовувати логічне мислення, фантазію та творчість.
  • Фантазія. З зібраною фігуркою дитина може вигадувати різні цікаві ігри, навіть сам процес конструювання може бути цікавим, та допоможе застосувати творче мислення.
  • Посидючість та концентрація уваги. Не завжди скласти конструктор виходить з першого разу. І ось тут дитині знадобляться наполегливість та прагнення до завершення того, що він почав.

Які бувають конструктори для дітей?

В сучасному світі конструктори  діляться на безліч видів. Вони можуть бути м'якими, інтерактивними , деревяними, паперовими  чи металевими, з великими деталями або дрібними елементами. Найпопулярнішими є:

  1. Дерев'яні. Дерево є екологічно чистим і безпечним матеріалом. Такі конструктори підходять для найменших  діток, їх складно зламати, вони приємні на дотик , мають багато різних форм та відтінків кольорів
  2. Магнітні. На гранях таких конструкторів знаходяться магнітики. З їх допомогою дитина зможе складати більш складну і цікаву конструкцію. Підходить така іграшка для малюків від 3 років.
  3. Лего. Ну хто з нас не чув про конструкторів Lego? Вони можуть бути для самих маленьких або для діток постарше (а можуть бути навіть для дорослих з тисячами елементів). Конструктори дозволяють створювати не тільки прості фігурки, а й міста, сцени з улюблених мультфільмів, траси для машинок і т.д.
  4. Металеві. Довговічні  та міцні іграшки, які створені для діток старшого віку: від 5 років. Це вже не просто конструктор, а своєрідне моделювання, створення більш складних фігур. Металеві моделі поєднують великі і дрібні деталі, можуть закріплюватися шурупами та вимагають більшого зусилля для їх складання

Як обрати конструктор для дитини?

Головний критерій, на який варто орієнтуватися при виборі дитячого конструктора - вік малюка. Зазвичай виробник пише, для якого віку дитини створюється іграшка. І, відповідно, для п'ятирічної дитини не підійдуть деталі, призначені для малюка до 2 років.

Яку іграшку вибрати для того чи іншого віку:

Для дітей до 1 року зазвичай беруть м'які конструктори, виготовлені в різних відтінках. Такими деталями малюк не зможе травмуватися. Головне - не беріть занадто строкаті комплекти. Бажано, щоб в одному наборі було не більше 4-5 відтінків.

Ближче до року можна купувати дитині картонні або дерев'яні конструктори. Головне, щоб вони були з великими елементами. Після 1 року до картонним і дерев'яним можна додати пластмасові набори. Самі елементи все ще повинні залишатися великими, щоб малюк не проковтнув деталі, а кількість складових конструкції має бути не більше 100.

Від 2 до 5 років можна задіяти детальки меншого розміру і купувати більш складні конструктори з коліщатками, цікавими формами, шестернями, блоками і т.д. Комбінуйте текстуру і розмір деталей.

Після 5 років можна купувати конструктори з дрібними елементами. Ті ж Лего, що дозволяють створювати цілий світ, а після придумувати цікаві сюжети для ігор.

Багато батьків сьогодні замислюються про ранній розвиток малюка. Так ось, більшість ефективних стрибків у розвитку дитини проявляються саме в ігровій діяльності.

Дитячий конструктор - це не тільки різнокольорові детальки, які допоможуть зайняти малюка на певний час. Це дійсно корисна іграшка, яка при правильному виборі підтримує розвиток дрібної моторики, логіки та концентрації у вашої дитини та формує міцний фундамент для подальшого розвитку

Автор: Карпенко Богдан