Топ-7 розвиваючих іграшок для малюків

Сьогодні тільки й чутно, що про ранній розвиток дитини. Багато іменитих психологів та педіатрів твердять, що чим раніше батьки почнуть навчати малюка тим чи іншим навичкам, тим швидше у нього сформуються нейронні зв'язки і тим легше йому буде в подальшому житті.

Звичайно, ранній розвиток зовсім не передбачає відвідування курсів і занять. До 7 років діти пізнають цей світ через ігрову діяльність. Так що саме іграшки стають кращими помічниками в розвитку малюка.

Тому ми зібрали 7 найпопулярніших видів іграшок, які мають розвиваючий та навчальний характер і точно сподобаються вашому малюку

М'які та брязкальця 

М'які брязкальця нагадують звичайні іграшки, які пищать, шарудять або видають інші звуки. Різниця тільки в тому, що на відміну від пластикових або дерев'яних такі вироби виготовляються з текстилю. Вони можуть бути звичайними для базових ігор або розвиваючими. Другі зазвичай складаються з декількох брязкалець, зібраних в один комплект.

Гра з ними і постійне струшування таких виробів розвиває у малюка здатність правильно сприймати звук, а також моторику до тогож вони апсолютно беспечні для малюка

Каталки та штовхачі 

До даної категорії відносяться іграшки, які дуже подобаються малюкам. Вони являють собою безпосередньо саму іграшку на коліщатках, часто виготовлені у вигляді тваринки або машинки. До неї приєднується пластикова або дерев'яна ручка, за яку малюк може триматися, щоб катати і штовхати виріб по підлозі.

При переміщенні каталки і штовхачі видають цікаві специфічні звуки.

Чому вони відносяться до розвиваючих іграшок? Такі вироби:

  • розвивають дрібну моторику;
  • покращують координацію;
  • тренують ніжки малюка, мотивуючи його швидше ходити;
  • легко інтегруються в грі, розвиваючи фантазію і абстрактне мислення.

А звук, який вони видають, розвиває сприйняття слуху.

Пірамідки 

Дитячі пірамідки - одні з найпопулярніших розвиваючих іграшок, які з'явилися ще багато років тому. Вони являють собою основу і кілька круглих дисків, або інших фігурок та виконаних в різних кольорових відтінках. Фігурки накладаються на основу, утворюючи в кінці різнокольорову піраміду.

Така іграшка розвиває дрібну моторику, допомагає розрізняти кольори та стимулює розвиток логіки (завдяки тому, що малюкові потрібно буде збудувати ідеально гармонійну пірамідку).

Дитячі сортери                              

У цю категорію ми додали відразу кілька видів іграшок: пазли, балансири і сортери. Всі вони по-різному впливають на розвиток малюка, проте при цьому є однаково корисними і цікавими для дитини.           

Наприклад, балансири є гойдалки-маятник, що дозволяють навчити малюка тримати рівновагу, контроль над своїми рухами та вміти вистраювати баланс       

Дитячі сортери - це іграшка, головна мета якої - сортування предметів за тією або іншою ознакою. Розвивають логіку, розумову діяльність, а також дрібну моторику.

Також чудово з дрібною моторикою допомагають пазли, де з окремих частинок необхідно отримати цілісну картину.

Звичайно, для беспеки малюків, пазли роблять з великими деталями та малою кількістю елементів.

Іграшки зі звуком  

Музичні і звукові іграшки розвивають в першу чергу слух та сприйняття звуків. Деякі з них імітують музичні інструменти, наприклад, синтезатори, ксилофони або гітари, бубни.

Це чудова іграшка, якщо малюк любить музику з раннього дитинства. Згодом ви зможете навчити дитину логіці створення простих мелодій (щось на кшталт «У траві сидів коник» на ксилофоні).

Також музичні іграшки розвивають дрібну моторику, посидючість і концентрацію.

Кубики

Дитячі кубики - це базова іграшка, яка була в арсеналі у кожної дитини. Якщо проявити фантазію, їх можна інтегрувати в різні ігри. Кубики зазвичай випускають різнокольоровими і в різних розмірах, так що дитина може сортувати їх по відтінкам, розмірами і т.д.

З таких іграшок можна будувати вежі і будинки, мости, пірамідки і т.д.

Дитячий конструктор 

Завершують наш список розвиваючих іграшок конструктори. Вони підходять для дітей старшого віку, хоча зустрічаються також іграшки, які виготовляються для малюків до року.

Головна мета конструктора - за допомогою різних і здається не зв'язаних між собою елементів створити гармонійну композицію. З конструкторів можна побудувати будинок і вертольоти, дерева і пірамідки, будинки і навіть ціле місто.

Не обов'язково купувати відразу всі розвиваючі іграшки для малюка. Досить 3-4 різних варіації для того, щоб у дитини розвивалася дрібна моторика, пам'ять, логіка, а також певні навички. Ну і звичайно, потрібно не просто купити іграшки і залишити їх біля малюка.

Обов'язково займайтеся з дітками, придумуйте цікаві ігри, інтегруйте брязкальця, пірамідки і кубики в різні сюжети. Таке проведення часу з батьками замінить дитині всі курси раннього розвитку, адже саме батькам найбільше довіряє дитина та з великим задоволення буде розвиватися граючись

Автор: Карпенко Богдан