Розвиваючі іграшки для дітей: для чого потрібні і як вибрати?
Оскільки діти пізнають світ насамперед в ігровій формі, багатьох батьків цікавлять іграшки, які несли б не тільки розважальну, а й функцію, що розвиває. На щастя, такої продукції сьогодні багато, виробники випускають кілька категорій іграшок, що розвивають, кожна з яких може бути адаптована під вік та інтереси малюка.
Звичайно, насамперед такі вироби купують для дітей дошкільного віку. Вони сприяють розвитку мови, дрібної моторики, логіки, зосередженості та креативності.

Давайте розберемося, для чого потрібні іграшки, що розвивають, і як вибрати продукцію, виходячи в першу чергу з віку дитини.
Розвиваючі іграшки: види та користь
Іграшки, що розвивають, для дітей – це ціла категорія товарів, яка розрахована на всебічний розвиток малюка. Вони сконструйовані таким чином, щоб сприяти покращенню мовленнєвих навичок, концентрації, логічного та творчого мислення.
Складно не погодитись з тим, що для дітей ігри це не тільки розваги, а й частина пізнання навколишнього світу. Правильно продумана гра розвиває дрібну моторику та пам'ять, сприяє швидкому запам'ятовування речей, розвитку логіки тощо. І все це в максимально доступній для дітей формі.


Чим корисні іграшки, які розвивають? Все залежить від того, яку ви вибрали. 

Сьогодні виробники пропонують продукцію для:

  •  покращення моторики та координації;
  •  розвитку творчих здібностей;
  •  розвитку дослідницьких здібностей та логіки;
  •  удосконалення мовних навичок, читання та запам'ятовування тексту тощо.

Як вибрати розвиваючу іграшку для дітей
Вибираючи іграшки з цієї категорії, важливо звернути увагу, що розвиває виріб та на який вік він розрахований. Виробники зазвичай маркують свою продукцію, виділяючи рекомендований вік. Це пов'язано з особливостями розвитку мозку та нервової системи:

  1.  Для дітей 1-3 років можна запропонувати конструктор, сортер, пірамідки або різнокольорові кубики, з яких можна збирати башточки, музичні та звукові іграшкиВони допомагають вивчити нові форми та кольори, а також працюють з дрібною моторикою та розвитком слуху
  2.  Дитині у віці 3-4 років можна купити перші дитячі настільні ігри, книги, що розмовляють, пазли , мозаїки, набори для творчості т.д.
  3.  Для дошкільнят віком 5-6 років будуть корисні конструктор (наприклад, Лего), головоломки, набори для досліджень, ляльки тощо.

Що ще важливо враховувати при виборі іграшки, яка розвиває?  

Усього кілька факторів:

  1.  Матеріал. Повинен бути гіпоалергенним та екологічним. Бажано: оброблене дерево. Якщо пластик – він має бути харчовим.
  2. Інтереси малюка. Іграшка має насамперед сподобатися вашій дитині. Старшим дітям можна довірити вибрати собі іграшку самостійно.
  3.  Розвиток вже притаманних дитині навичок. Бажано, щоб іграшка допомагала закріпити те, що ваша дитина вже вміє та займаєтьмя цим із захопленням

Розвиваючі іграшки можуть бути багатофункціональними та корисними, легко інтегруватися в ігри та радувати дитину. Для цього важливо правильно вибрати виріб. За наведеними вище рекомендаціями, ви зможете знайти іграшку, яка розкриє таланти вашої дитини і допоможе їй розвинути безліч корисних навичок. І памятайте, що купти іграшку це пів справи, варто також приділити час спільно граючи з дитиною заохочуючи її до всебічного розвитку

Автор: Карпенко Богдан